Kargo ve Taşıma Bilgileri

Ürün Değişimi ve İptalini Nasıl Yapabilirim?

 

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Artavessa.com  0(537) 315 03 90 WhatsApp Müşteri Destek Hattımıza ulaşarak iade koşulları dahilinde, iade edebilirsiniz.  

Faturası oluşmuş, kargoya verilen siparişlerde iptal veya değişim işlemi yapılamamaktadır.  Paket size ulaştığında iade koşulları kapsamında, iade/değişim talebinizi oluşturabilir veya dilerseniz kargo poşetinizi açmadan; ürününüzü teslim almayıp geri gönderebilirsiniz. 

Ürün tarafımıza ulaştığında ve talebiniz doğrultusunda ücret iadeniz veya değişiminiz yapılır.

Not: Mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir. 

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;

-Satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,

-Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,

-Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda eksiksiz ve hasarsız gönderilmesi gerekir.

Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

 

 İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir;

o Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

o Ürün iade şartlarına uygunsa 2-7 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.

o Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

 

Ürünü kargoya teslim ettikten sonra iade kargo takip numarasını WhatsApp Müşteri Destek Hattımıza 0(537) 315 03 90 üzerinden paylaşın. İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden kargo kodunuzu talep edebiliriz.  Sorun yaşanmaması için kargo takip numaranızı bizimle paylaşmanız önem taşımaktadır.

 

Ücret iade aşamaları:   

o Ürün iade şartlarına uygunsa 2-7 gün içerisinde ücret iade süreci tamamlanır.

o İptal veya iadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir.

o İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.

o Taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde ödenir. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. 

Örn: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır.

 

 Kargomu Teslim Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 Siparişinizin teslimi esnasında paketinizi, kargo görevlisinin yanında açıp kontrol etmelisiniz. Kargo ambalajında sorun olmasa bile kontrolünüz önemlidir. 

-Kargo görevlisine, kutuda hasar var ise Hasar Tespit Tutanağı, kutuda hasar yok ancak üründe hasar var ise Durum Tespit Tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir.

-Ardından bu tutanakla birlikte 14 iş günü içerisinde bize ulaşarak iade edebilirsiniz.

-Tutanağın görselini talebinizin içerisine eklemeyi unutmayınız.

-Size ilettiğimiz ücretsiz iade kargo gönderi kodu ile ürününüz ve tutanağın aslını tarafımıza göndermelisiniz.

-Yetkili servis kurulumu gerektiren ürünlerde kurulum yaptıktan sonra sorun çıkarsa yetkili servise direkt olarak başvurabilir veya 'Servis Raporu' hazırlatarak bize bildirimde bulunabilirsiniz.

 

Eksik / Hatalı teslimat

 

-Öncelikle almış olduğunuz ürün içeriğinde ilgili aparatın/aksesuarın dahil olup olmadığını kontrol etmenizi rica ederiz.

-Eksik parça olduğunu düşünüyorsanız  0(537) 315 03 90 WhatsApp Müşteri Destek Hattımıza ulaşmalısınız.

-Eksik aparat/aksesuar; yetkili servis kurulumu yaparken fark edilmesi halinde yetkili servise eksik aparat bildirimine dair servis raporu hazırlatmalısınız.

 

 

 

Bedel İadesi:

  • İade işlemi sonuçlandıktan sonra bedel ödemesi kredi kartınıza/banka hesabınıza 24 saat içinde yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.

 

 

Alışveriş Kredisi ile satın alınan ürün iadelerinde; standart prosedür geçerlidir.

Ürün iptal/iadeniz gerçekleştiği durumda, ürün tutarınız Artavessa.com tarafından tanımladığınız hesabınıza geri ödenir.

Kredili siparişiniz iptal/iade alındığında krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iptal/iadesinden sonra ayrıca krediden cayma talebiniz olur ise banka ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinizden kredi kapama tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olacaksınız.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı